Jak se sbalit do Vietnamu?

Jak se sbalit?

Často se setkáváme s klienty, kteří se nás ptají, co si s sebou mají zabalit. Zásadní je si uvědomit, do jaké části Vietnamu jedete, a také období, ve kterém zemi navštívíte. U pobytu v horách zvažte pevnější obuv a oblečení vhodné pro mírně chladné počasí.

Kufr nebo batoh?

Při balení mějte na mysli, jaký je Váš cíl cesty a kde budete spát. Při využití dopravy místním řidičem doporučujeme cestovat komfortně s kufrem, při časté výměně různých dopravních prostředků je vhodnější batoh.

Jak se sbalit do Vietnamu

Doporučený seznam věcí

Do Vietnamu cestujte nalehko, počasí je mírnější než u nás. Doporučujeme:

boty na vycházky ♦ příruční batoh ♦ oblečení s dlouhým rukávem a kalhoty pro návštěvu posvátných míst ♦ vzdušné sandály nebo žabky ♦ trička, vzdušné košile, kraťasy, oblečení vhodné do tepla ♦ mikinu v případě návštěv hor ♦ plavky, ručník, pokud nebudete na hotelu ♦ krém na opalování ♦ osobní a základní léky ♦ sluneční brýle s UV filtrem.

Jak sbalit do Vietnamu

Věci, které je lepší koupit až ve Vietnamu

Ve Vietnamu je oblečení velmi levné, nemusíte si proto lámat hlavu, pokud doma něco zapomenete.

Pokrývka hlavy na ochranu proti slunci se dá nahradit rýžovým kloboukem ♦ pláštěnka ♦ oblečení všeho druhu ♦ hygienické potřeby ♦ repelent (doporučujeme koupit ve Vietnamu, české repelenty nefungují) ♦ rouška proti prachu.

Nezatěžujte se praním, ve Vietnamu fungují všude 24hodinové prádelny, které Vám vyperou 1 kg oblečení za 10 000 VND (cca 10 Kč).

„Vietnam nás nadchnul, vše bylo skvěle zorganizované! určitě pojedeme i do dalších destinací vaší cestovky. Děkujeme za pěkné chvíle!"

pan Novotný s rodinou

Užitečné rady