Kdy jet do Vietnamu

Vietnam je vhodný celoročně

Do Vietnamu můžete vyrazit kdykoliv. Je ale třeba brát v potaz, že ne všechny oblasti budou mít obdobné počasí. Na severu je v zimě chladněji, na horách může i sněžit. Na podzim ve středu Vietnamu často prší. Jih, kde jsou krásné pláže, je z hlediska počasí nejstálejší, nabízí trvale teplé klima.

Nejlepší doba na dovolenou

Většina cestovatelů vyráží do Vietnamu v období jarních měsíců a léta, kdy je počasí stálé s minimálními srážkami. Na podzim je vhodné navštívit především jih země a horské oblasti Sapa, v zimních měsících je doporučeno cestovat kdekoli, kromě horských oblastí na severu.

Kdy jet do Vietnamu Halong Bay

Sever - Hanoj, hory a Halong Bay

Severní Vietnam má výrazně rozdílnou zimní a letní sezonu. Od prosince do března tu bývá chladno a sucho s průměrnými teplotami 17-22 °C. V zátoce Halong bývá nižší viditelnost kvůli ranním mlhám. Letní sezona je od května do října, v tomto období očekávejte vyšší teploty a srážky, které bývají od července do září.

Kdy jet do Vietnamu

Horské oblasti Severního Vietnamu

Na horách severu Vietnamu (Sapa, Ha Giang, Bac Ha, Dien Bien Phu) je od října do března období sucha. Od dubna do září se připravte na občasné deště. Kvůli nižším teplotám se nedoporučuje do těchto míst jezdit v prosinci a lednu. Nejlepším obdobím na návštěvu je březen-květen a září-říjen. V těchto měsících očekávejte denní teploty 15-30°C, v noci 12-20°C.

Kdy jet do Vietnamu

Střední Vietnam

Hoi An, Hue, Danang a jeskyně Phong Nha má teplé suché počasí od ledna do srpna s průměrnou teplotou 30°C. V říjnu a v listopadu očekávejte zvýšené srážky ve spojení s občasnými tajfuny. Nha Trang (pláže) má delší období sucha (leden-září) s vysokými teplotami. Polovinu celoročních srážek očekávejte od října do začátku prosince.

Kdy jet do Vietnamu

Jížní Vietnam

Jižní Vietnam, oblast kolem Saigonu (Ho Chi Minhovo město), delty Mekongu a ostrova Phu Quoc nebo Mui Ne jsou lokality s vyššími teplotami po celý rok. Teplota se pohybuje mezi 25-35°C. Na jihu Vietnamu je období sucha od listopadu až do přelomu května a období dešťů od června do října.

„Vietnam nás nadchnul, vše bylo skvěle zorganizované! určitě pojedeme i do dalších destinací vaší cestovky. Děkujeme za pěkné chvíle!"

pan Novotný s rodinou

Užitečné rady