Nakupování ve Vietnamu

Nákupy nechte na závěr dovolené

Vietnam je skvělé místo k nakupování. Doporučujeme si nechat nákupy ke konci pobytu, kdy už budete znát ceny zboží a budete „zběhlí“ ve smlouvání. Navíc Vás při cestování nebudou tížit těžká zavazadla.

Smlouvejte, smlouvejte, smlouvejte

Suvenýry, oblečení a další zboží (kromě potravin) nemají pevně stanovenou cenu. Při troše šikovnosti se dá bez problémů cena usmlouvat i o 50 procent. Stačí být trpělivý a nedávat najevo, že Vám na nákupu záleží. 

Nákupovaní ve Vietnamu

Tržnice

Nejlevnější nákupy pořídíte na tržnicích, kde využijete smlouvání nejvíce. Na místních trzích můžete koupit téměř cokoli. U některých trhovců je opravdová sleva 50 % a výše. Takovou slevu většinou získáte brzy ráno nebo před večerem (kromě nočních tržišť). Při smlouvání se usmívejte a buďte přátelští. 

Při smlouvání dobře funguje i strategie „odcházení“, kdy při smlouvání zdvořile odmítnete cenu a na oko odejdete. Trhovec cenu obratem sníží.

Nákupovaní ve Vietnamu

Obchodní řetězce

Ani Vietnamu se nevyhnuly sítě obchodních řetězců. Naleznete zde značky jako Co.op Mart, Big C, Citimart, Fivimart, Intimex, Maximark, Parkson a minimarkety Family Mart, K Circle, Savimart, Hapro Mart, Starmart. Zde jsou ceny pevné a převážně vyšší než v malých obchodech či tržištích. Kvalita zboží je však na lepší úrovni. 

 

Nákupovaní ve Vietnamu

Kamenné obchody

Pokud nemáte chuť nakupovat ve větších supermarketech, můžete využít menších kamenných obchůdků, které se ve Vietnamu vyskytují téměř všude. Jsou otevřené celý den, obvykle v době od 6 do 22 hodin. Ceny jsou srovnatelné se supermarketem a nesmlouvá se.

Nákupovaní ve Vietnamu

Pouliční prodavači

Pouliční prodavači jsou obchodníci s pojízdnými stánky, vozíky nebo tyčemi zavěšenými přes rameno. Obchodníci nejčastěji prodávají různé druhy zboží - jídlo, ovoce a zeleninu, suvenýry. Vyzkoušejte si nakupování v netradičním „obchodě“. A nezapomeňte na smlouvání...

„Vietnam nás nadchnul, vše bylo skvěle zorganizované! určitě pojedeme i do dalších destinací vaší cestovky. Děkujeme za pěkné chvíle!"

pan Novotný s rodinou

Užitečné rady