Nápoje

Káva, čaj, nealko

Můžete zde ochutnat kvalitní kávu, jejíž pěstování a konzumace má ve Vietnamu velkou tradici. Skvělé jsou také čaje. Výběr nápojů z tropického ovoce je rovněž velmi bohatý. 

Pivo a ostatní

Mezi nejpopulárnější nápoje ve Vietnamu patří kvalitní káva, místní pivo Bia Hoi a osvěžující ovocné nápoje a čaje. Ochutnejte také místní červené víno, které se pěstuje v oblasti Dalat.

 

Jídlo a pití ve Vietnamu

Tradiční nápoje

Káva patří mezi tradiční nápoje ve Vietnamu. Vietnamská káva se nechává odkapávat ve speciálním filtru pro jednotlivé hrnky. Dále mají Vietnamci rádi zelený čaj, který často nahrazuje pitnou vodu. Velmi oblíbené jsou také nápoje z rozmixovaného ovoce Sinh To, citronáda, bubble tea a ledová cukrová třtina. Voda z kohoutku není vhodná ke konzumaci, nahrazuje se balenou vodou.

Vietnam dodává kávu pro společnosti Nestlé nebo Starbucks. Pravděpodobně se tedy z kávou z Vietnamu setkáváte častěji, než jste si mysleli.

Jídlo a pití ve Vietnamu

Alkoholické nápoje

Mot, Hai, Ba, Dzooo! Tento pokřik ve vietnamštině znamená Na zdraví! a je součástí každého alkoholového přípitku. Bia Hoi, neboli točené pivo, je ve Vietnamu nejoblíbenějším alkoholem. Restauraci, bar nebo pouliční bar najdete opravdu všude. Na venkově narazíte na domácí rýžové víno, které se pije v kruhu lidí z velkého džbánu rákosovým brčkem. Ve městě Dalat se díky Francouzům pěstuje a vyrábí obstojné víno. Tradičním tvrdým alkoholem je vietnamská vodka.

„Vietnam nás nadchnul, vše bylo skvěle zorganizované! určitě pojedeme i do dalších destinací vaší cestovky. Děkujeme za pěkné chvíle!"

pan Novotný s rodinou

Užitečné rady