Počasí Vietnam

Tři tváře počasí ve Vietnamu

Cestovat do Vietnamu je možné celoročně. Je však třeba počítat s následujícím. V horách Sapa je v prosinci a lednu chladno. Na jihu (Saigon) a horách Sapa je deštivo v srpnu. V Hue je deštivo v říjnu a listopadu.

Kdy tedy vyrazit do Vietnamu?

Doporučujeme zvolit si období jara nebo podzimu. Jestliže neplánujete navštívit hory severu, nebo Vám nevadí nižší teploty, můžete jet i v zimě (prosinec, leden). Naopak nedoporučujeme konec léta, měsíc srpen.

Počasí Vietnam

Nejlepší termín pro návštěvu Vietnamu

Vietnam lze navštívit celoročně. Chladnější počasí panuje na severu - Hanoj a hory Sapa v zimě (10-20°C). Ve střední části Vietnamu a na jihu se můžete ohřát, kde je stálých 25-30°C, slunečno a bez deště. Na jaře a na podzim je příjemně i na severu, připravte se na občasné přeháňky ve středu země. 

Počasí Vietnam

Severní Vietnam - počasí

Mezi nejpříjemnější období patří jaro (od března do dubna) a podzim (od října do listopadu). Léto bývá teplé a zima chladnější díky vlhkosti vzduchu (na horách mohou být teploty pod 15°C – nezapomeňte, že Vietnamci neznají topení). Na horách v zimě ojediněle napadne sníh, což je hlavní atrakcí pro místní.

Kupte si vietnamský bambusový klobouk. Chrání před sluncem i deštěm. Klobouk je skladný a cenově velmi dostupný k dostání všude v ulicích.
 

Počasí Vietnam

Střední Vietnam - počasí

Střední Vietnam je typický střídavým obdobím sucha a vlhka. Stejně jako na severu, se zde v létě mohou vyskytnout příležitostné tajfuny. Výhodou středního Vietnamu je kombinace tropů (jižní Vietnam) a subtropů (severní Vietnam), tudíž je zde teplo po celý rok (průměrně 30°C). Hlavním obdobím dešťů je sezona od října do prosince.

Počasí Vietnam

Jižní Vietnam - počasí

Jižní část Vietnamu je oblíbený mezi milovníky odpočinku na pláži. Nejvyhlášenější lokalitou je ostrov Phu Quoc, který v mnohém předčí známé plážové destinace v Thajsku. Jih Vietnamu je nejlepší navštívit v průběhu listopadu do března. Počítejte zde se střídavým obdobím sucha a dešťů. Vysoká vlhkost tu panuje hlavně v červnu a červenci (75-85 %). Obdobím dešťů je květen až listopad. 

„Vietnam nás nadchnul, vše bylo skvěle zorganizované! určitě pojedeme i do dalších destinací vaší cestovky. Děkujeme za pěkné chvíle!"

pan Novotný s rodinou

Užitečné rady