Užitečné rady

Naplánujte si Vaši cestu do Vietnamu pečlivě. Předejdete tak zbytečným nedorozuměním, ušetříte peníze, čas a spoustu nervů. 

Připravili jsme pro Vás seznam užitečných rad a informací, které se zcela jistě budou hodit pro pobyt v této exotické zemi.

Nápoje

Mezi nejpopulárnější nápoje ve Vietnamu patří kvalitní káva, místní pivo Bia Hoi a osvěžující ovocné nápoje a čaje. Ochutnejte také místní červené víno, které se pěstuje v oblasti Dalat.

Víza Vietnam

Víza do Vietnamu jednoduše, rychle a bez poplatku. Cestovní kancelář Go2 zajišťuje víza ZDARMA klientům, kteří využijí našich služeb (pozemní program). Nejčastější jsou jednoměsíční turistická víza.

Slavnosti a svátky

Vietnamské svátky jsou dobrou příležitostí, jak poznat místní tradice, neboť jde stále ještě o čistý kulturní zážitek, který není narušený žádnými umělými turistickými atrakcemi. 

Příroda

Příroda ve Vietnamu je velmi rozmanitá. Najdete zde překrásné hory, říční delty, tropické ostrovy a úchvatné pláže. Malebné jsou především vietnamská rýžová pole na severu a ve středu země.

Peníze a služby

Hlavní vietnamskou měnou je Dong (VND). K usnadnění výpočtů vždy od vietnamské ceny uberte 3 nuly, 1 000 Dongů je přibližně 1 Kč. Bankovky ve Vietnamu jsou papírové v částkách 500 až 5 000 a plastové s hodnotami 10 000 až 500 000.

Očkování a bezpečnost

Očkování pro cestu do Vietnamu není povinné, mezi doporučené patří žloutenka A+B, břišní tyfus a tetanus. Nepijte vodu z kohoutku a používejte pouze čistý led vyrobený z pitné vody. Jídlo je čerstvé a chutné, stravování bezproblémové.

Nákupovaní ve Vietnamu

Vietnam je skvělé místo k nakupování. Doporučujeme vydržet s nákupy do konce zájezdu. Na konci dovolené lépe pochopíte ceny zboží ve Vietnamu, naučíte se správně smlouvat a proč přibírat zátěž do kufru hned na začátku?

vietnamská kuchyně

Vietnamská kuchyně patří mezi nejlépe hodnocené na světě a za poslední roky zažívá velký boom i v Čechách. Ochutnávka místních pokrmů, jako je hovězí polévka Pho Bo, bagety Banh Mi nebo nudle Bun Cha, je bezesporu součástí každé dovolené ve Vietnamu.

Co ve Vietnamu

Dramatické hory severu, vyhlášené pláže od pobřeží středu na jih, historická městečka v centrální části a odlišné kultury 54 národů. To vše Vietnam ve zkratce nabízí. Krom jiného lze při dovolené navštívit i chrámový komplexu Ankor Wat (Kambodža).

Letenky Vietnam

Rezervujte letenky do Vietnamu bez rezervačních poplatků s garancí nejlepší ceny. Využitím vnitrostátních přeletů ušetříte nejenom peníze, ale i čas při přesunech mezi místy. Naše znalosti místního prostředí a dlouhodobá specializace na Vietnam Vám přijdou vhod.

Stránky

„Vietnam nás nadchnul, vše bylo skvěle zorganizované! určitě pojedeme i do dalších destinací vaší cestovky. Děkujeme za pěkné chvíle!"

pan Novotný s rodinou

Užitečné rady