Slavnosti a svátky

Návštěva Vietnamu při svátcích?

Vietnamské svátky jsou dobrou příležitostí, jak poznat místní tradice, neboť jde stále ještě o čistý kulturní zážitek, který není narušený žádnými umělými turistickými atrakcemi. 

Ceny při slavnostech rostou

Při svátcích obchodníci navyšují ceny zboží až několikanásobně. Není to kvůli turistům, ti sváteční potraviny a dekorace většinou nekupují, ale Vietnamci dbají na tradice a proto nakupují, aby mohli vyzdobit svá obydlí.

 

Slavnosti a svátky

Svátky s pohyblivým datem

Tet - (1.-5. den 1. lunárního měsíce) - Oslava lunárního Čínského roku. Dětem se dávají peníze v červené obálce ,,li xi” a tradiční rýžový masový koláč ,,banh chung”.

Gio To Hung Vuong (8.-11. den 3. lunárního měsíce) - Vietnamci dávají oběti na oltáře jako poděkování 18 generacím mýtických Hung panovníků.

Trung Thu (15. den 8. lunárního měsíce) - Den dětí. Nyní je to svátek hlavně pro děti, které se zúčastňují lampionových pochodů.

 

Poslední roky se ve Vietnamu rozmohla vánoční služba roznášení dárků domů Santa Clausem na motorce. Malé děti Santu moc neznají a mají z něho spíše strach.

Slavnosti a svátky

Svátky s pevným datem

31. prosince Nový rok - Vietnam slaví Nový rok dvakrát, jednou mezinárodně a podruhé Tet.

30. dubna Den sjednocení Vietnamu - v tento den v roce 1975 skončila válka porážkou Jižního Vietnamu

1. května Svátek práce - Mezinárodní svátek práce  

2. září Národní den - v roce 1945 pronesl Ho Či Minh Deklaraci o nezávislosti v době francouzské kolonizace  

25. prosince Vánoce - neoficiální vietnamský svátek, volno v práci mají převážně mezinárodní firmy a školy.

„Vietnam nás nadchnul, vše bylo skvěle zorganizované! určitě pojedeme i do dalších destinací vaší cestovky. Děkujeme za pěkné chvíle!"

pan Novotný s rodinou

Užitečné rady