Stravování ve Vietnamu

Nejchutněji z celé Asie

Vietnamská kuchyně patří mezi nejlépe hodnocené na světě. Ochutnávka místních pokrmů, jako jsou hovězí polévka Pho Bo, bagety Banh Mi nebo nudle Bun Cha, je bezesporu součástí každé dovolené ve Vietnamu.

Restaurace nebo pouliční jídelny

Stravování v pouličních jídelnách patří zcela jistě k tomu nejzajímavějšímu a nejchutnějšímu, co můžete ve Vietnamu zkusit. Kromě příznivých cen se Vám dostane skvělého jídla. Platí pravidlo, kde je plno, je dobré jídlo.

Velký průvodce vietnamskou kuchyní

Jídlo a pití ve Vietnamu

Vegan/Vegetarián

V zemi, kde převládá buddhismus, není obtížné si najít vegetariánské jídlo. Součástí vietnamského jídelníčku vždy bylo a je hodně zeleniny a tofu. V případě, že se budete stravovat mimo veg podniky, vyhledejte Món Chay (veg jídlo) nebo Com Chay (veg jídla s rýží) a poproste, aby do jídla nepřidávali rybí omáčku Nuoc mam.

Vietnamci nerozlišují snídani, oběd a večeře. Proto celý den jsou k dostání všechny druhy jídel.

Jídlo a pití ve Vietnamu

Ovoce a zelenina

Ve Vietnamu narazíte na spoustu druhů exotického ovoce. Jmenovitě pittaya, papája, pomelo, rambutan, mango, longan, jackfruit, liči, kokos, kramabola, kaki, durian, anona, mangosteen, star apple, sapodilla a další.

Vietnamci zeleninu a bylinky milují, není jídlo, které by neobsahovalo tyto výrazné ingredience vietnamské gastronomie.

Jídlo a pití ve Vietnamu

Tradiční rodinné stolování

Vietnamské rodiny se schází alespoň jednou denně u stolu, kde si dávají společně jídlo - nejčastěji u večeře. Hlavní přílohou bývá rýže, kterou má každý člen rodiny v misce a k tomu se nandavá hůlkami zelenina a maso ze společného talíře. Měli byste dávat pozor, jaké části masa si berete, protože ty nejlepší části patří z úcty starým lidem. Pokud je ale odmítne, je možné, že jako host je dostanete do misky Vy. Večeře se zapíjí polévkou.

„Vietnam nás nadchnul, vše bylo skvěle zorganizované! určitě pojedeme i do dalších destinací vaší cestovky. Děkujeme za pěkné chvíle!"

pan Novotný s rodinou

Užitečné rady