Ukázka podrobného itineráře

Ukázka podrobného itineráře

UKÁZKA PODROBNÉHO ITINERÁŘE

Ubytování u řeky v pěší vzdálenosti do historického centra Hoi An. Po ubytování vyražte do historického centra města. Vstup do centra města je zpoplatněn, cena je 120 000 VND na osobu. Získáte vstupenku umožňující prohlídku do 5 objektů (výběr z 18 historických budov). Vstupenku mějte vždy při sobě pro případnou kontrolu u vchodů do historického centra.

Doporučená navštěva budov v centru Hoi An

 • Dům Duc An

  - objekt je osídlen jednou generací rodiny již přes 400 let, ačkoli současný dům byl postaven v roce 1850. Nyní Vás v domě přivítá sedmá generace. V domě se nacházelo nejslavnější knihkupectví ve středním Vietnamu, kde se prodávaly slavné vietnamské a čínské texty, stejně jako díla zahraničních politických myslitelů jako byl Rousseau a Voltaire. Na počátku 20. století byl dům lékárnou tradiční čínské medicíny. Brzy poté se dům stal centrem anti-francouzských aktivit v Hoi An. Předchozí obyvatel pan Cao Hong Lanh byl později vyznamenán komunistickou vládou a proto zde uvidíte fotografie zobrazující jeho revoluční minulost.

 • Dům Quan Thang

  - vnitřní interiér je vkusně zdoben a původní uspořádání nábytku bylo zachováno. Stěny obklopující dvůr jsou ozdobeny krásnými modrými keramickými střepy. Dům je velmi impozantní, s všudy přítomnými uměleckými pracemi: na trámech, na klenutých stropech, na žaluziích i na balustrech - to vše jsou mistrovské díla dekorace v orientálním stylu. Rodina Quan Thang udržuje dům pečlivě a výsledky jsou patrné.

 • Dům Tan Ky

  - postavený v 16. - 17. století a jeho stavba byla ovlivněna třemi kulturami - čínskou, japonskou a vietnamskou. Tlusté stěny a střechy z habrového a žakiového dřeva (také známé jako jackfruit) poskytují v létě příjemný chládek a v zimě naopak teplo.

 • Shromažďovací síň fuťienských Číňanů (Phuc Kien)

  - postavena v roce 1690 sloužila jako místo, kde se mohli fuťienští Čínané scházet. Pozdějí se proměnila v chrám a je zasvěcena Thien Hau - bohu moří, který ochraňoval námořníky před nebezpečím.

Doporučené jídlo

Město má svoji neopakovatelnou atmosféru večer, kdy se v historických uličkách rozzáří lampiony. Část města nalevo od historického japonského mostu je klidnější než část napravo. Je plná restaurací, ale také trhu s lampiony. Vyzkoušejte malou restauraci/jídelnu naproti japonského mostu u řeky, ochutnejte zde Kuře s rýži (chicken rice) nebo místní specialitu Cao Lau (nudle v japonském stylu ochucené bylinkami, salátem, klíčky společně s libovým vepřovým).

Na hlavní křižovatce v centru starého města je také velká jídelna, hlavní trh Hoi An Market, adresa: Trần Quý Cáp, Minh An, kde se specializují na plněné sépie.

Pokud ale nepreferujete street food, vyzkoušejte kavárnu a restauraci Hoi An Roastery v ulici Bach Dang nebo restauraci Mai Fish, na adrese 45 Nguyen Thi Minh Khai.

Nechte si ušít oblek nebo boty

Hoi An je proslavený svými ševci a krejčími. Do 24 hodin vám ušijí velmi kvalitní oblek, košili, kostým či vyrobí kožené boty, kabelky atd. Je dobré přijít do krejčovství s jasnou představou, můžete si také donést svůj oblíbený kousek či obrázek.

 • Doporučený krejčí: Cloth Shop Khanh Hung, ulice 105 Tran Phu
 • Doporučený obchod na kožené výrobky: boty - Loc Phuoc Shoes, ulice 45 Tran Phu, kabelky/brašny/peněženky - Leather Handbag Nony, ulice 20 Tran Phu

Nákup lampionů

Večer podél řeky uvidíte několik babiček prodávajících papírové lampiony. Po zakoupení je společně s myšlenkou na své přání vypustíte na řeku. Naopak hedvábné/bavlněné lampiony si můžete zakoupit na několika místech, cena začíná na 100 000 VND dle velikosti a zpracování. Pozor, jen některé se dají složit na skladnější tvar.

Centrum hedvábí

Město Hoi An a okolí je proslavené výrobou hedvábí a chovem bource morušového, zdarma celý proces můžete vidět v manufaktuře Thang Loi, na adrese 92 Phan Chu Trinh. Po celou dobu Vám bude k dispozici slečna, která Vám v angličtině poví o celém procesu zpracování. Na závěr si můžete koupit některý z kvalitních výrobků, jako jsou hedvábné obrazy, lněné či bavlněné ručně vyšívané ubrusy, hedvábné šátky, lampiony apod.

Písečná pláž

20 min z centra Hoi An je písečná pláž. Severní část pláže (Cua Dai) je zerodovaná s kameny, není možnost koupání, nedoporučujeme. Vhodné místo ke koupání je od Lucky Beach (An Bang) směrem na Da Nang, přibližně 20 min taxi, nebo 45 min na kole. U pláže jsou velmi dobré rybí restaurace, moře čisté, vlny malé, koupání bez problémů. Pronájem lehátka začíná od 30 000 VND. Případně za nákup nápoje/jídla budete mít k dispozici lehátko či plážovou stoličku ve stínu u některé z několika restaurací.

Dále doporučujeme pronájem kola přímo v hotelu - zdarma. Můžete se vydat doprava proti proudu řeky do 3km vzdálené vesnice Thanh Ha, která je slavná výrobou keramiky.

My Son

V případě, že se vydáte do chamského království My Son, vyražte brzy ráno v 6:00 - 7:00, cesta trvá přibližně 1hod a v džungli není ještě takové horko. Po prohlídce můžete shlédnout taneční představení, které začíná v 10.30, buďte na místě minimálně 10 min před začátkem, abyste získali nejlepší sedačky vepředu. Představení trvá přibližně 20 min a je v ceně vstupenky do komplexu. Cena vstupenky je 150 000 VND/osoba.

„Vietnam nás nadchnul, vše bylo skvěle zorganizované! určitě pojedeme i do dalších destinací vaší cestovky. Děkujeme za pěkné chvíle!"

pan Novotný s rodinou

Užitečné rady