Vietnam příroda

Rozmanitá krajina

Příroda ve Vietnamu je velmi rozmanitá. Najdete zde překrásné hory, říční delty, tropické ostrovy a úchvatné pláže. Malebné jsou především vietnamská rýžová pole na severu a ve středu země.

Vietnam neznámý

Náhorní plošiny na severu země s hustými lesy a vodopády, krásné pláže, vápencové jeskyně a tisíce malých ostrůvků u severního pobřeží patří mezi méně známá místa Vietnamu, které směle konkurují i Thajsku.

Příroda

Pláže a moře

Krásné pláže jsou jedním z důvodů, proč navštívit právě Vietnam. Nejhezčí jsou pláže na jihu na ostrově Phu Quoc. V centrální části země můžete relaxovat na městských plážích Nha Trang (vhodné k potápění) nebo u starodávného města Hoi An. Provozujete surfing a podobné sporty nebo se věnujete potápění, případně šnorchlování? Pak vyražte do Mui Ne.

Příroda

Hory

Velká část Vietnamu je hornatá s nejvyšším pohořím na severozápadě. Tyto hory patří mezi nejvyšší v Indočíně. Některé odlehlé horské oblasti ve Vietnamu stále zůstávají neprozkoumané. Návštěva vodopádů, pěší výlety, výlety na motorkách a poznávání domorodých horských kmenů a jejich kultury na severu patří k tomu nejzajímavějšímu ve Vietnamu.

Fan Si Pan, nejvyšší hora Vietnamu, je 3 143 m vysoká a čeká na pokoření těmi nejzdatnějšími.

Příroda

Národní parky Vietnamu

Vietnam má celkem třicet národních parků. Phong Nha-Ke Bang je oficiálně uznán jako místo světového dědictví UNESCO. Další dva národní parky, Ba Be a Cat Tien jsou považovány za budoucí adepty na přiřazení do tohoto prestižního seznamu. Mezi známé parky patří Cat Ba nebo Cuc Phuong, které díky výborné dopravní dostupnosti z populárních turistických atrakcí patří mezi ty nejvíce navštěvované.

V NP Phong Nha nalezneme největší jeskyni na světě - Hang Son Doong. Svojí velikostí polkne celý newyorský Manhattan včetně mrakodrapů.

Příroda

Řeky Vietnamu

Nejdůležitějšími řekami Vietnamu jsou na jihu Mekong a na severu Rudá řeka. Méně známá Rudá řeka je Vietnamci považována jako kolébka jejich civilizace. Na jedné z nejznámějších řek v Asii - Mekongu (vietnamsky ,,řeka devíti draků“) se pravidelně uskutečňují proslulé barevné plovoucí trhy. U břehů Mekongu se střetnete s multikulturní populací.

Příroda

Flóra

Růže, orchideje, chryzantémy, fuchsie nebo ibišky, tyto rostliny lze nalézt v botanických zahradách v Dalatu. Lotosové květy a lekníny nejčastěji doplňují přírodní prostředí historických památek od Hue na sever. V období svátku Tet vám neunikne krása rozkvetlých sakur a vůně kumquatových keřů.

Příroda

Fauna

V odlehlých oblastech centrálního vnitrozemí je možné vidět slony, medvědy, tygry a leopardy. Tyto zvířata jsou bohužel díky pytláctví na pokraji vyhynutí. Mezi jedinečnou faunu, kterou můžete vidět ve Vietnamu, patří vietnamský bažant, mořský krokodýl, nosorožec jávský nebo dhoul (divoký pes). Ve volné přírodě jsou často vidět opice makakové a giboni.

„Vietnam nás nadchnul, vše bylo skvěle zorganizované! určitě pojedeme i do dalších destinací vaší cestovky. Děkujeme za pěkné chvíle!"

pan Novotný s rodinou

Užitečné rady