Con Dao - vietnamský plážový ráj

Con Dao - vietnamský plážový ráj

Souostroví Con Dao se nachází jižně od Saigonu a tvoří jej 15 ostrůvků. Nachází se zde krásné bílé pláže, neposkvrněná džungle, bohatý podmořský svět a nemnoho turistů. Ostrovy čítají kolem 6000 obyvatel. Stejně jako ostrov Phu Quoc má i tento ostrov svoji temnou minulost, dříve sloužil jako věznice.

Pláže

Ostrov je ohraničen plážemi, korálovými útesy a malebnými zálivy. Hotely jsou vystavěny poblíž nejkrásnější pláže. K návštěvě ostatních pláží se dostanete pěší chůzí z hotelu, k těm vzdálenějším na motorce. Od ledna do června jsou zde nejideálnější podmínky k potápění, spatřit můžete celou řadu tropického podmořského světa.

Doprava

Na ostrov se můžete vypravit lodí nebo letecky. Nejkratší a nejjednodušší je letecká přeprava ze Saigonu. Letadla sem létají několikrát denně. Letenky je třeba si zajistit s předstihem několika týdnů. Z města Vung Tau vyráží lodě jednou za tři dny.

Národní park

Zhruba 80 % plochy tvoří národní park. Pro aktivní turisty nabízí několik pěších tras, cestou můžete narazit na bohatou faunu a floru. Překvapí vás krásné výhledy na okolní ostrovy, podmořské korálové útesy a drzí makakové toužící po malé svačince.