Danang - přístavní město

Danang - přístavní město
Danang - přístavní město

Výchozí bod mezi Hue a Hoi An

I když je Danang mnohem menší než Hanoj nebo Saigon, zaujme Vás svými obyvateli, kteří patří mezi nejvíce přátelské ve Vietnamu. Dokonce ani pouliční prodavači Vás nenutí ke koupi svého zboží.

Vyhlídky do budoucna

Z Danangu se stává velkoměsto díky své oblíbenosti u obchodníků, podnikatelů a také silně rostoucí komunitě emigrantů. V centru narazíte na moderní mrakodrapy, kolem městské pláže My Khe zase na světoznámé pětihvězdičkové hotely.

Mramorové hory
Danang - přístavní město

Pět skalnatých výběžků ležících v osídlené oblasti Danang představuje pět základních elementů. Navštívit všechny v jeden den je fyzicky velmi náročné, při nedostatku času doporučujeme pouze tu největší: Thuy Moc, na které se nachází i jeskyně se vstupem do pekla. Všechny hory mají pagody nebo jeskynní svatyně.

Pláž My Khe
Danang - přístavní město

Ve dne téměř nedotčená městská pláž Danangu byla v době válek velmi oblíbená u Američanů. Místní obyvatelé sem chodí relaxovat po celodenním pracovním nasazení, proto je pláž odpoledne zaplněná. Je to také ideální místo na opalování.

Opičí hora
Danang - přístavní město

Místo původní americké vojenské základny nabízí na svém vrcholu ohromující pohled na Danang a okolí. Cestou na vrchol nezapomeňte navštívit chrám Linh Ung s největší sochou Buddhy ve Vietnamu (67 m).

Zábavní park Ba Na
Danang - přístavní město

Západně od Danangu se nachází hora Ba Na, na které měli Francouzi letovisko přezdívané “Danangský Dalat”. Na jejím vrcholu byl před pár lety postaven evropský hrad, ve kterém naleznete zábavní a relaxační centrum. Na hrad se dostanete lanovkou, která je nejdelší jednolanovou dráhou na světě.

Pokud máte v plánu navštívit střední Vietnam, je mezinárodní letiště Danang tou nejlepší volbou.