Ha Giang - Hory na severu

Ha Giang - Hory na severu

Provincie Ha Giang je jedním z dalších míst na severu Vietnamu vybízejícím k procházkám po nedotčené horské krajině. Jedná se o oblast, kde 90 % obyvatelstva tvoří etnické menšiny, a jejíž panenská příroda  je doposud nedotčena masovým turismem.

Horské kmeny

Ha Giang je domovem několika etnických skupin, které vytvářejí jedinečné kulturní bohatství. Obdivovat můžete jejich vyšívané kroje, nebo ochutnat kukuřičný alkohol, rýžové víno, čaj. Tradiční stravou bývá ryba, polévka, sušené maso a rýže.

Trhy

Trhy se tu konají každou neděli ráno. V tento den vyrážejí místí ze širokého okolí velmi časně ráno, aby zde mohli prodat své výrobky. Prodávají se nejen textilní výrobky, ale i dobytek. Trh je také místem k setkávání a udržování dobrých vztahů.

Královská palác H´mongů

Královský palác H´mongů naleznete v Sa Phinu. Jde o velmi cennou památku této komunity. Palác dříve sloužil jako rezidence dynastie Vuong. Návštěvou Paláce se dozvíte o historii provincie a také o získání svobody menšiny H´mong v dobách krále Vuong Chinh Dun.

Ma Pi Leng průsmyk

Ma Pi Leng průsmyk je jedno z nejkrásnějších míst v Ha Giang. Zde se vám naskytnou překrásné panoramatické obrazy, dechberoucí horské scenérie, ale také setkání s těžce pracujícími, stále se usmívajícími obyvateli. Nad Ma Pi Lengem se týčí hory vysoké přes 2000 m.n.m.