Hanoj - hlavní město Vietnamu

Hanoj - hlavní město Vietnamu
Hanoj - hlavní město Vietnamu

Hlavní lákadla Hanoje

Hanoj byla válkami téměř nedotčená a centrum tedy zůstalo zachováno. Město je proslaveno skvělým pouličním jídlem a domácky vyráběným pivem Bia Hoi! V bujarých uličkách staré čtvrti objevíte rychlý život této staronové asijské metropole.

Přes tisíc let stará historie

Hanoj byla založena v roce 1010 jako Thang Long „město vzlétajícího draka“. Status hlavního města si držela od svého založení do počátku 19. století a následně po odchodu Francouzů v roce 1954.

chutě Vietnamu   VIDEO Živoucí Hanoj

Stará čtvrť (Old Quarter)
Hanoj - hlavní město Vietnamu

Fascinující labyrint úzkých ulic, exotická vůně, klaxony motorek a nabídky pouličních prodavačů. Pokud jste hledali opravdovou Asii, tak jste tady správně. Při poznávání původních ulic nezapomeňte na tržnici Dong Xuan, ve které seženete opravdu cokoliv. Večer ochutnejte pouliční místní „bia hoi“ (točené pivo) v některém z pouličních barů.

Chrám literatury (Van Mieu)
Hanoj - hlavní město Vietnamu

První vietnamská univerzita a také vzácná ukázka zachovalé tradiční architektury z dob založení Hanoje. Chrámový komplex tvoří 5 nádvoří a je zasvěcen Konfuciovi. V areálu také naleznete obrovské kamenné želvy nesoucí pamětní desky s vytesanými jmény absolventů.

Věznice Hoa Lo
Hanoj - hlavní město Vietnamu

Historická francouzská věznice, kterou ironicky nazývali američtí zajatci jako „hanojský Hilton“. Vystavené exponáty se vztahují převážně k osudům vietnamských revolucionářů v době francouzské okupace a ke „slušnému zacházení“ s nepřátelskými vojáky při válce s USA. Mezi nejznámější vězně patřil americký kandidát na prezidenta John McCain.

Etnologické muzeum
Hanoj - hlavní město Vietnamu

Pokud se zajímáte o vietnamské národnostní menšiny, rozhodně byste si neměli nechat ujít hanojské etnologické muzeum. V rozsáhlém komplexu naleznete exponáty týkající se tradičního způsobu života jednotlivých kmenů ve Vietnamu.

Vodní loutkové divadlo
Hanoj - hlavní město Vietnamu

Zábavná představení loutek z fíkového dřeva ztotožňující prosté lidi, zvířata a mytické bytosti pohybující se na vodě s doprovodem živé kapely. Tajemství původně vesnické zábavy zemědělců se předává z otce na syna, nikoliv na dceru, která by mohla vše odnést ženichově rodině.

Přidejte se k rozcvičce místních u jezera v centru města nebo v parcích. V dopoledních hodinách si zahrajte s místními tradiční sportovní hry.