Ho Či Minovo město (Saigon) - Paříž Orientu

Ho Či Minovo Město (Saigon) - Paříž Orientu
Ho Či Min (Saigon) - Paříž orientu

Největší vietnamské město

Město Saigon s příjemným tropickým klimatem je hlavním ekonomickým centrem země. Ačkoliv Saigon získal po roce 1975 nové jméno po prvnímu prezidentovi Ho Či Minovi, preferují Vietnamci stále název Saigon. 

Francouzská koloniální architektura

Navštivte staré hotely v centru Saigonu, státní budovy, kostely a chrámy pamatující poslední dny kolonizace, války, boje za nezávislost. Skutečná krása v Saigonu se nachází v propojení předválečných památek s moderními stavbami.

Palác Znovusjednocení
Ho Či Minovo Město (Saigon) - Paříž Orientu

Symbol vlády Jižního Vietnamu, a také bývalý prezidentský palác, který ukončil svoji původní funkci 30. dubna 1975 proražením bran severovietnamskými tanky a vztyčení vietcongské vlajky ve 4. patře budovy. Mezi klíčové atrakce patří heliport, bar s kasinem, konferenční sál a hlavně podzemní bunkr s válečným sálem.

Tunely Cu Chi
Ho Či Minovo Město (Saigon) - Paříž Orientu

Vžijte se do role vietcongského partyzána a prozkoumejte sítě podzemních chodeb. Právě ty, které v minulosti obývali odpůrci demokratického Vietnamu s rodinami. Američané nikdy nedokázali odhalit celou síť podzemních vesnic. V areálu se nachází také střelnice, kde si můžete vyzkoušet nejrůznější střelné zbraně.

Muzeum Pozůstatků z války
Ho Či Minovo Město (Saigon) - Paříž Orientu

Jen málo muzeí na světě ukazuje život civilistů tak naturalisticky, jako toto místo. Rozsáhlá fotodokumentace oběti masakrů přímo od amerických zdrojů, ale také osudy děti narozených s postižením díky agent orange. Jednou z dalších zajímavostí je sbírka experimentálních zbraní, které byly v konfliktu použity.

Cholon (Chinatown)
Ho Či Minovo Město (Saigon) - Paříž Orientu

Čínské čtvrti nenajdete pouze na Západě. V Saigonu ji můžeme najít ve čtvrti číslo 5 a 6. Místo je pokladnicí chrámů a pagod, mezi ty nejznámější patří Pagoda Quan Am nebo Pagoda Thien Hau a dokonce se tu nachází i mešita.

Suvenýry jsou po celém Vietnamu téměř totožné. Doporučujeme si je zakoupit zde, jelikož tu i bez smlouvání nakoupíte levněji než na severu.