Hoi An historická perla Vietnamu

Nejhezčí město Vietnamu

Jedním z nejzajímavějších míst ve Vietnamu je historické město Hoi An. Toto poklidné město bývalo v 15.-19. století hlavním obchodním přístavem. Dnes je na seznamu památek kulturního dědictví UNESCO se svými nádhernými chrámy, francouzskými koloniálními domy a jedněmi z nejlepších krejčí ve Vietnamu.

 • Projděte se historickým městem Hoi An.
 • Nechte si ušít oblek na míru.
 • Vydejte se na ostrůvky Cham.
 • Vykoupejte se na proslulých plážích.
Alena Lundová
Garant destinace Vietnam

"Zapomeňte na Lenina, zkuste třeba Hočimina. Ve Vietnamu se nudit nebudete!"

neváhejte se na nás obrátit
+420 777 352 713
Centrum vietnamské módy

Centrum vietnamské módy

V Hoi Anu naleznete přes čtyři sta krejčovství, ve kterých si můžete nechat levně ušít kvalitní oblek, košili, šaty nebo vietnamský kroj.

První den si vyberete materiál, necháte se přeměřit, a druhý den si vyzvednete kompletní výbavu pro gentlemany za méně než 100 dolarů.

Jak se dostat do Hoi An

Město Hoi An nemá letiště ani železniční stanici. Jedinou možností jak se sem dostat, je po silnici. Dostanete se sem buď autobusem, taxíkem anebo na motocyklu ze sousedního Da Nangu, kam denně létají linky z Hanoje, Saigonu a dalších vietnamských měst. Da Nang má také vlakové nádraží a pravidelnou autobusovou dopravu.

Pláž Cua Dai

Pláž Cua Dai

Jedna z nejhezčích vietnamských pláží nabízí ve všední dny dostatek prostoru pro relaxaci.
Pláž s palmami je velmi klidná. Naleznete zde velký výběr vodních sportů, mezi nejpopulárnější patří jízda na vodním skútru.

Hoi An historická perla Vietnamu

NÁŠ TIP

Zapůjčte si kolo - centrum Hoi An je pro cykloturistiku jako stvořené.
Vydejte se třeba na výlet k moři. U pláže Cua Dai jsou bezpečné úschovny na kola.

Pijte pivo Bia Hoi

Po prohlídce centra města zamiřte na jih, přejděte most vedoucí na ostrůvek An Hoi, jehož nábřeží je lemováno bary nabízející denně čerstvé pivo Bia Hoi. Načepují vám jej do vychlazené skleničky a je velmi levné, třetinka vás vyjde na méně než 20 centů.

Objevte street barbecue

Levnou večeři do ruky nabízí severní břeh řeky Thu Bon. Po setmění zde místní opékají maso na špízu nazvané Thit Nuong skládající se z grilovaného vepřového, kuřecího masa anebo z krevet. Pokrm se servíruje s bylinkami, zeleninou a rýžovým papírem na zabalení. Celé jídlo se poté namáčí do arašídovo-tomatové omáčky s osmahlými sezamovými semínky. Jednotlivé špízy stojí mezi 25-50 centy.

NÁŠ TIP

Ve většině vietnamských restaurací můžete dostat zdarma teplý nebo ledový čaj.

Ostrovy Cham

U pobřeží města Hoi An se nachází 8 malých ostrůvků nazvaných Cham Islands, jeden z nich dokonce spadá pod chráněné biosférické rezervace UNESCO. Ostrov Cu Lao láká návštěvníky na potápění a šnorchlování, zatímco na Hon Lao navštívíte rybářské vesničky a nedotčené pláže vhodné na opalování a vodní sporty. Nejlepší doba na návštěvu ostrovů je od března do září, během slunných dní a příznivých podmínek. V monzunovém období (říjen-únor) jsou ostrovy díky špatným podmínkám nedostupné.

Navštivte místní farmy

Vietnamská kuchyně je bohatá na čerstvou zeleninu a bylinky. Drtivá většina zásob města Hoi An pochází z nedaleké vesničky Tra Que nacházející se mezi městem a pláží An Bang.

Stará čtvrť, centrum

Stará čtvrť, centrum

 • Jako kdyby se zastavil čas. Tak vypadá centrum Hoi Anu.
 • Nachází se zde kolem 800 zachovalých domů z 16. století (UNESCO).
 • Navštivte jednu z nejikoničtějších atrakcí ve Vietnamu – Japonský krytý most.
 • Další zajímavostí je Fujianská aula v Hoi Anu, postavená pro obyvatele Fuji. Dnes patří ke světovému kulturnímu dědictví.
 • Centrum doporučujeme navštívit jak ráno, tak i večer za svitu luceren. Poznáte tak dvě tváře jednoho kouzelného města.

 • Přečtěte si cestopis o tomto úchvatném městě zde .

Průvodce ZDARMA

Chystáte se do Vietnamu? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Vietnamu ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE.

Kurz vaření

Kurz vaření

 
 • V Hoi Anu se nejen báječně najíte, ale místní speciality si můžete zkusit sami připravit.
 • Restaurace nabízejí kurzy vaření pro všechny, které zajímá kuchyně středního Vietnamu.
 • K výběru jsou kurzy na půl dne (jídla s rýžovým papírem) a jednodenní (polévky), součástí kurzu je návštěva tržiště.

Kam v Hoi An vyrazit za nákupy

Ve městě Hoi An se doporučujeme zaměřit na prvotřídní hedvábí a cenově dostupné krejčovské služby. Nevynechejte ani místní trh s čerstvými produkty a potravinami, fair-tradové obchody a neziskové organizace pomáhajících místním obyvatelům.

 • Hlavní trh v Hoi Anu (Central market) leží na březích řeky Thu Bon. Přes den bývá rušný, plný smlouvajících prodejců. Vše začíná již v sedm ráno, hned poté, co rybáři dovezou svoje ranní úlovky. Buďte připraveni na pořádné smlouvání.
 • Těm, kteří si touží domů odvést luxusní vietnamské textilie, ručně vyráběné lucerny, drahé obleky a šaty, doporučujeme navštívit Hedvábnou vesnici Hoi An (Silk village). Nachází se dva kilometry severozápadně od historického centra. V Silk village bydlí 12 místních umělců, kteří na dřevěných tkalcovských stavech tkají hedvábí určené do kvalitních oděvů a tapisérií.
 • Navštivte noční trhy nacházející se v centru města na Nguyen Hoang Street. Jsou otevřeny každý den od 17-23 hodin. Prodává zde přes 50 místních prodejců nabízející vše na co si vzpomenete. Mějte na mysli, že uvedené ceny jsou několikanásobně nadsazené, při smlouvání se snažte docílit alespoň 75% slevy.

Ochutnejte Cau Lao

Cau Lao je typický pokrm pro město Hoi An, jedí jej zde již od 17. století. Ručně dělané nudle jsou namočené ve velmi chutném vývaru spolu s plátky vepřového masa, křupavými rýžovými krekry, kořením, a hrsti čerstvých bylin.

Slavný chrámový komplex My Son

Slavný chrámový komplex My Son

Čamské chrámy My Son, necházející se nedaleko Hoi Anu, jsou přirovnávány ke kambodžskému Angkor Watu.
Posvátné místo, které je na seznamu UNESCO, bylo osídlené od 4. do 13. století Čamy a za války zde měl základnu Viet Cong.
Do My Son se můžete dostat na lodi, doporučujeme přijet na východ slunce.

Vyzkoušejte ochutnávkové menu

navštivte malinkatou restauraci Quan Dau Bac nacházející se na západním konci hlavní ulice Phan Chau Trinh. Ještě nebyla objevena turisty, a proto ji navštěvují spíše místní. Doporučujeme vyzkoušet Bun Dau Mam Tom, talíř na kterém je prakticky vše – vepřové, smažené tofu, bylinky, zelenina a hnízda rýžových nudlí, vše si namáčíte do štiplavé omáčky z fermentovaných krevet. Nenechejte se odradit jejím zápachem, její chuť je velmi jemná, trochu nasládlá, což krásně ladí s ostatními přísadami.

Noční život v Hoi An

Noční život se v Hoi Anu soustředí kolem turisticky zaměřeného historického centra a kolem nábřeží, charakteristickým pro trendy bistra, bary, kavárny a umělecké salonky. Na rozdíl od velkých měst jako je Saigon a Hanoj, se dá do všech podniků dojít pěšky během pár minut a bývají otevřeny do tří hodin ráno. Mezi podniky v Hoi Anu doporučujeme:

 • White Marble Wine Bar - vychutnejte si vynikající víno a koktejly s výhledem na pulzující ulici.
 • Dive Bar - bar přitahuje potápěče, krajany a cestovatele z celého světa, často zde hraje živá hudba.
 • Mango Rooms - bar ležící na břehu řeky Thu Bon, nabízí velký výběr koktejlů, ovocných smoothies a experimentální kuchyně. Každý den mezi 17.00-19.00 servírují v rámci happy hours drinky za polovinu.

Pláž An Bang

Další známou pláží v Hoi Anu je An Bang. Kolem pobřeží se nachází spousta letovisek, restaurací a barů s ohromujícím výhledem na Mramorové hory, záliv v Da Nangu anebo na ostrovy Cham. Mezi oblíbené plážové aktivity zde patří surfování a paddle-boarding.

 
AKTUÁLNĚ