Hoi An - historická perla Vietnamu

Hoi An - historická perla Vietnamu
Hoi An - historická perla Vietnamu

Nejhezčí město Vietnamu

Jedním z nejzajímavějších míst ve Vietnamu je historické město Hoi An. Malebné centrum tvoří několik set historických domků, ve kterých najdete kavárny, restaurace a nejrůznější umělecké prodejny.

Centrum vietnamské módy

V Hoi Anu naleznete přes čtyři sta krejčovství, ve kterých si můžete nechat levně ušít kvalitní oblek, košili, šaty nebo vietnamský kroj. První den si vyberete materiál, necháte se přeměřit, a druhý den si vyzvednete kompletní výbavu pro gentlemany za méně než 100 dolarů.

chutě Vietnamu   VIDEO Hoi An - "Benátky Vietnamu"

Stará čtvrť, centrum
Hoi An - historická perla Vietnamu

Jako kdyby se zastavil čas. Tak vypadá centrum Hoi Anu. Nachází se zde kolem 800 zachovalých domů z 16. století (UNESCO). Hoi An byl ve své době jedním z nejvýznamnějších přístavů. Centrum doporučujeme navštívit jak ráno, tak i večer za svitu luceren. Poznáte tak dvě tváře jednoho kouzelného města.

Pláž Cua Dai
Hoi An - historická perla Vietnamu

Jedna z nejhezčích vietnamských pláží nabízí ve všední dny dostatek prostoru pro relaxaci. Pláž s palmami je velmi klidná. Naleznete zde velký výběr vodních sportů, mezi nejpopulárnější patří jízda na vodním skútru.

Slavný chrámový komplex My Son
Hoi An - historická perla Vietnamu

Čamské chrámy My Son, necházející se nedaleko Hoi Anu, jsou přirovnávány ke kambodžskému Angkor Watu. Posvátné místo, které je na seznamu UNESCO, bylo osídlené od 4. do 13. století Čamy a za války zde měl základnu Viet Cong. Do My Son se můžete dostat na lodi, doporučujeme přijet na východ slunce.

Kurz vaření
Hoi An - historická perla Vietnamu

V Hoi Anu se nejen báječně najíte, ale místní speciality si můžete zkusit sami připravit. Restaurace nabízejí kurzy vaření pro všechny, které zajímá kuchyně středního Vietnamu. K výběru jsou kurzy na půl dne (jídla s rýžovým papírem) a jednodenní (polévky), součástí kurzu je návštěva tržiště.

Zapůjčte si kolo - centrum Hoi An je pro cykloturistiku jako stvořené. Vydejte se třeba na výlet k moři. U pláže Cua Dai jsou bezpečné úschovny na kola.