Mai Chau - ráj pro pěší turistiku

Mai Chau - ráj pro pěší turistiku

Provincie Mai Chau se nachází cca 140 km od Hanoje. Oblast je ideální pro celoroční pěší turistiku. Žije zde etnikum černých a bílých Thajců. Kromě rýžových polí a čajových plantáží můžete v jarních měsících obdivovat nádherně kvetoucí ovocné stromy.

Kmeny

Mai Chau je především domovem etnika Thai. Vesničané žijí v malých vesničkách zasazených v údolích, v jejich tradičních domech na kůlech. Pa Co market je nejen místem, kde se každou neděli konají trhy, ale i místem, kde se setkávají místní obyvatelé, popíjí víno a hlasitě debatují. Místní kultura je bohatá a autentická. Ubytovat se můžete v homestay, a poznat tak na vlastní kůži život obyvatel Mai Chau, jistě vás mile překvapí. Zdejší obyvatelé patří mezi nejvíce přátelské etnikum ve Vietnamu.

Přírodní rezervace Pu Luong

Pu Luong v thajském jazyce znamená nejvyšší vrchol vesnice. Rezervace je z ¾ tvořena tropickým lesem. Mnoho turistů sem vyráží na několikadenní trekování. Spatřit můžete mnoho ohrožených zvířat a překrásné ptactvo. Stezky vedou po rýžových polích, vesnicemi a tropickým lesem.