Ninh Binh - skrytý půvab vnitrozemí

Malebné městečko ve vnitrozemí

Ninh Binh je typické vietnamské městečko, turistům donedávna téměř neznámé. Pokud Vás zajímá malebný venkov, navštivte jej cestou z Hanoje do Hue.

  • Objevujte malebné zátoky a jeskyně.
  • Najezte se ve šnečí restauraci.
  • Obdivujte nádhernou přírodu v okolí.
  • Navštivte pagodu nebo katedrálu.
Ninh Binh - skrytý půvab vnitrozemí
Alena Lundová
Garant destinace Vietnam

"Zapomeňte na Lenina, zkuste třeba Hočimina. Ve Vietnamu se nudit nebudete!"

neváhejte se na nás obrátit
+420 777 352 713
Zátoka Halong na souši

Zátoka Halong na souši

Vydejte se na plavbu po proudu řeky podél rýžových políček a vápencových skal,
které bývaly kdysi ostrovy. Někteří návštěvníci dokonce tvrdí, že tyto skály jsou mnohem půvabnější než proslulá zátoka Halong.

Jak se dostat do Ninh Binh z Hanoje

Městečko Ninh Binh leží nedaleko od Hanoje, takže se jedná o strategický výchozí bod pro vaše další cestování. Do Ninh Binh se dá dostat všemi možnými způsoby - vlakem, autobusem, limuzínou, minivanem, privátním taxíkem anebo na motorce. Nejlepší možností je cestovat vlakem nebo autobusem. Cesta trvá přibližně 2,5 hodiny a lístky začínají
na 3 USD.

  • Vlakem z Hanoje do Ninh Binh - je nejlevnějším způsobem jak se tam dostat. Jednosměrná jízdenka vyjde od 2,80–6 USD. Hodně turistů cestuje z Hanoje do jižního Vietnamu, a proto doporučujeme si zabookovat lístky na vlak dopředu.
  • Autobusem/minivanem z Hanoje do Ninh Binh - cesta trvá 2,5–3 hodiny a vyjde vás na 6–14 USD.
Ninh Binh - skrytý půvab vnitrozemí

NÁŠ TIP

Doporučujeme navštívit jeskyně v 7 hodin ráno a po 16. hodině odpoledne. V tuto dobu zde nebývají turisté.

Objevujte přírodní rezervaci Van Long

Objevujte přírodu mimo městečko Ninh Binh. Mokřady Van Long jsou přírodní rezervací a jsou oblíbené především v řadách pozorovatelů ptáků. Tato chráněná krajina se jenom hemží faunou a florou, je domovem pro mnohé druhy opic, plazů a ptáků.

Vyzkoušejte kozí maso

Ninh Binh je také známé pro své horské kozy nazvané De Nui. Maso se obvykle podává se smaženou rýží Com Chien. Díky grilování získává maso hravou uzenou chuť. Celý pokrm doplňují rýžové závitky a velké množství bylinek.

Katedrála Phat Diem

Základem neobvyklé stavby s vietnamsko-gotickou architekturou tvoří desetimetrové pilíře z masivu.
Phat Diem, připomínající pagodu, byla centrem katolické církve v dobách nadvlády Francouzů a místní biskup měl dokonce vlastní armádu.

Trang An Komplex

Trang An Komplex

  • Nejčerstvější přírůstek do vietnamské UNESCO rodiny (23. června 2014).
  • Skupinu jeskyní Tam Coc, Bich Dong a Trang An můžete navštívit na loďce.
  • Nejprve se dostanete do třech jeskyní Tam Coc a následně se vydáte do jeskynních chrámů Bich Dong.
  • Jako poslední je nově pro turisty zpřístupněná část Trang An, ve které na vás čeká 7 jeskyní.

Průvodce ZDARMA

Chystáte se do Vietnamu? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Vietnamu ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE.

Najezte se ve šnečí restauraci

Oblast Ninh Binh je vyhlášená pro svoje šnečí pokrmy. Mekku šnečích restaurací naleznete na ulici vedle D Luong Van Tuy. Ve Vietnamštině se nazývají Oc Luoc Xa. Pokrm se skládá z vařených šneků spolu se směsí aromatické citronové kůry a pálivého chilli.

Národní park Cuc Phuong

Národní park Cuc Phuong

Nejstarší a zároveň nejvýznamnější chráněnou oblastí ve Vietnamu je Národní park Cuc Phuong od roku 1962.
Tropický les o rozloze 222 km2 je domovem téměř 600 druhům živočichů a dvěma tisícům rostlin.

Víte, že...

Vietnam je jednou z několika málo zemí, ve kterých jsou mandarinky původním druhem ovoce?

Nakupte si ve Van Lanu

Van Lan je malou vesničkou blízko u Tam Cocu a je známá pro svoji řemeslnou výrobu. Velkým tahákem jsou ornamentální výšivky, typické pro tento region. Nakupte si ručně šité ubrousky, povlaky na polštáře, ubrusy nebo dokonce trička. Mějte na paměti, že smlouvání je přirozenou součástí obchodu.

Pagoda Bich Dong

Kousek za Tam Coc se nachází jedna z nejzajímavějších pagod v regionu, která byla postavena v 15. století. Pagoda Bich Dong se rozprostírá na úpatí hory a skládá se ze tří úrovní nazvaných Ha, Trung a Thuong. Stěny chrámů se opírají o jeskyně, které jsou volně přístupné.

Navštivte záchranné centrum pro ohrožené primáty

Uvnitř národního parku Cuc Phuong se nachází záchranné centrum pro ohrožené primáty. K vidění je tu neuvěřitelných 12 druhů langurů a 3 typy gibbonů, dohromady tedy 150 opic. Zvířata byla zachráněna před pytláky a cílem centra je rozšiřovat povědomí o ochraně divých zvířat ve Vietnamu.

Zájezdy do Vietnamu s návštěvou
Ninh Binh

Poznávací zájezdy Vietnam s průvodcem:

Individuální zájezdy:

Jste skupina přátel, nebo spolupracovníků? Zorganizujeme pro Vás skupinové zájezdy na zakázku. Veškeré zájezdy naleznete na zájezdy Vietnam.

Počasí v Ninh Binh

Ninh Binh leží 90 km jižně od Hanoje. Město leží v nížinách, v jižní části severního Vietnamu. Nejtepleji je zde v letních měsících (od června do září), stejně jako v Hanoji. Nejlepším obdobím na návštěvu Ninh Binh je během suchého období, na podzim. Od září do listopadu navíc nejsou už tak vysoké teploty jako v létě. Dalšími měsíci vhodnými na cestování jsou březen–květen.

Hoa Lu

Hoa Lu

Za vlády dynastie Dinh a Le v druhé polovině 10. století se zde nacházelo hlavní město Vietnamské říše. Bylo tomu tak z důvodu lepší polohy města: nachází se ve skalách a ve větší vzdálenosti od hranic s nepřátelskou Čínou.
Z památky, která se kdysi rozprostírala na ploše 3 km2, toho již moc nezbylo, nalezneme tu dnes pouze ruiny chrámů a císařské hrobky.
Každý rok, vždy mezi 9. a 11. dnem třetího lunárního měsíce, se zde odehrává místní festival Truong Yen.

Naobědvejte se na trhu Cho Bop

Tržnice Cho Bop je hlavní tržnicí ve městě a dá se zde najíst opravdu levně. Trhy oplývají stánky a malými kavárničkami nabízejícími vietnamské pokrmy. Ochutnejte nudlovou polévku anebo jedno ze smažených jídel. Nakoupit si tu také můžete výborné čerstvé ovoce a zeleninu. Doporučujeme navštívit tržnici časně z rána, mají zde největší výběr.

Obdivujte Chua Bai Dinh

Chua Bai Dinh je barevný buddhistický chrámový komplex, nacházející se na kopci poblíž města Ninh Binh. Chrám byl postaven roku 2014 a rychle se z něj stala populární atrakce. K hlavnímu vstupu vedou cestičky lemovanými 500 kamennými arhaty. Uvnitř najdete pagodu Phap Chu a bronzového Buddhu.

Objevujte jeskyni Mua v Ninh Binh

Jeskyně Mua leží kousek od rýžových polí a skýtá úžasné výhledy na okolní vrcholky. Nahoru vedou kamenné schody, které vás dovedou až k jeskyni kolem tajuplných krasových formací. Jakmile zdoláte všech 500 schodů, objevíte oltář Quan Am, bohyně soucitu, a nádherný výhled dolů až k řece Ngo Dong.

 
AKTUÁLNĚ