Ostrov Phu Quoc - nejkrásnější pláže Vietnamu

Ostrov Phu Quoc - TOP pláže Vietnamu
Ostrov Phu Quoc - nejkrásnější pláže

Vietnamský ráj

Donedávna neznámý ostrůvek na jihu země se na turistické mapy dostal teprve nedávno. Nachází se zde údajně jedny z nejkrásnějších pláží Vietnamu. Ostrov je znám pěstováním černého pepře a výrobou rybí omáčky Nuoc Mam.

Vietnamské peklo

Návštěvníci ostrova většinou netuší, že toto místo bylo 50. letech minulého století spíše peklem na zemi. Ostrov totiž sloužil jako vězení pro politické vězně, kteří odporovali francouzské nadvládě.

Nejkrásnější pláže
Ostrov Phu Quoc - nejhezčí pláže Vietnamu

Při pobytu na ostrově můžete navštěvovat několik místních pláží. Jejich společným znakem je bílý písek a tyrkysová voda. Spokojeni budou i milovníci potápění nebo rybaření. Nejpopulárnější je pláž Long Beach, na které se nachází většina ubytování.

Národní park
Ostrov Phu Quoc - nejhezčí pláže Vietnamu

Téměř 70 % plochy ostrova tvoří národní park, díky kterému je místo stále chráněno před invazí golfových hřišť a kasin. Hotely prozatím rostou u pláží jako houby po dešti. Stále úchvatná flóra a také fauna, to je současný Phu Quoc.

Továrna na rybí omáčku
Ostrov Phu Quoc - nejhezčí pláže Vietnamu

Netradiční turistická atrakce, při které můžete poznat výrobu nejtypičtější omáčky vietnamské gastronomie

Kokosová věznice
Ostrov Phu Quoc - nejhezčí pláže Vietnamu

Ostrov Phu Quoc byl v minulostí místem, kde fungovalo obrovské vězení pro odpůrce francouzského režimu. Později vězení převzali Američané, kteří jej používali ke stejným účelům pro válečné zajatce.

Ostrov Phu Quoc je jediným místem ve Vietnamu, kde platí bezvízový styk.