Saigon - Paříž Orientu

Největší vietnamské město

Saigon, po vietnamské válce, přejmenovaný na Ho Či Minovo město se nachází v jižním Vietnamu poblíž řeky Mekong. V současnosti je největším městem Vietnamu se svými osmi a půl miliony obyvatel.

 • Obdivujte krásy francouzské koloniální architektury
 • Nechte se strhnout rušnou a pulzující metropolí
 • Vydejte se po Ho Či Minově stezce
 • Navštivte nejkrásnější pláže Vietnamu
Saigon - Paříž Orientu
Alena Lundová
Garant destinace Vietnam

"Zapomeňte na Lenina, zkuste třeba Hočimina. Ve Vietnamu se nudit nebudete!"

neváhejte se na nás obrátit
+420 777 352 713
Francouzská koloniální architektura

Saigon - hlavní fakta

Kdy vyrazit: ideální doba pro návštěvu je jaro a podzim, v zimě je zde sychravo a v létě na vás čeká horko a vlhko
Velikost města: 8 a půl milionu obyvatel
Jak se dostat do Saigonu: letiště Tan Son Nhat je největší ve Vietnamu a nachází se necelých 8 km od centra Saigonu. Dostanete se na něj z Prahy i Vídně.

Letecké spojení do Saigonu (Ho Či Minova města)

Do největšího města Vietnamu se dostanete z každého většího evropského města, Praha a Vídeň nevyjímaje. Ceny letenek, kromě akčního zvýhodnění, vycházejí výhodně s Aeroflotem, případně klientsky oblíbeným Qatar Airlines (CK Go2 nabízí zastávku v Kataru - Doha s ubytováním zdarma cestou zpět do konce roku 2019).
Nejlevnější letenky přímo z Prahy do Saigonu obvykle nabízí společnost China Eastern Airlines. Běžná cena začíná na 14 000 CZK. Pokud se vám povede vychytat akční cenu, můžete se dostat i na 10 000 CZK, ale určitě to není pravidlem.
Tip: restaurace na letišti Tan Son Nhat nejsou předražené a můžete se zde najíst za velmi slušnou cenu.
Doporučujeme dovolenou začít v Hanoji a skončit na jihu v Saigonu.

NÁŠ TIP

Suvenýry jsou po celém Vietnamu téměř totožné. Doporučujeme si je zakoupit zde,
jelikož tu i bez smlouvání nakoupíte levněji než na severu.

Saigonské podniky, které stojí za návštěvu

 • Oneplus Beer Club - skybar s krásným výhledem a přijatelnými cenami
 • Broma - rooftop bar s příjemnou atmosférou a častou živou hudbou
 • Lush - noční klub

 

Kde se dobře najíst

Street food

 • Banh cuon - dušené rýžové placky plněné uchem jidášovým (druh hub), mletým vepřovým masem a okořeněné bílým pepřem. Nejlepší najdete na: Banh Cuon Tay Ho 1, 127 Dinh Tien Hoang Street, District 1
 • Bun Mam - nudlová polévka s fermentovaným rybím vývarem, s plody moře a vepřovým pupkem. Stánek s Bun Mam se nachází blízko trhu Ben Thanh a bývá často plný místních. Nenechejte se odradit a rozhodně tuto polévku vyzkoušejte. (Bun Mam Dac San 22 Phan Boi Chau, District 1)
 • Bun Thit Nuong Cha Gio - toto jídlo s poměrně složitým názvem najdete po celém Saigonu. Je to mísa plná jídla, vhodná na uspokojení během oběda. Celý chod se skládá z rýžových nudlí, grilovaného vepřového, křupavých vepřových jarních závitků a čerstvým salátem s bylinkami. Jedno z míst, kde můžete tuto dobrotu najít se nachází na Chi Thong, 195 Co Giang, District 1.

Restaurace
 • Bloom Saigon - nachází se v úzké uličce kousek na kraji kanálu. Je umístěna v půvabném starém domě postaveném v koloniálním stylu a vaří zde výtečná jídla. Za doporučení stojí hovězí zabalené v hořčičném listu, tofu s citronovou trávou nebo kyselá polévka. Restaurace se nachází na 3/5 Hoang Sa Street, District 1 (www.bloom-saigon.com).

 

Top atrakce, které nevynechat

Ben Thanh Market a Binh Tay Market - zažijte rušné vyjednávání a překřikování na pravých asijských trzích. Binh Tay Market slouží především pro místní obyvatele a naleznete zde čerstvého ovoce a zeleninu, drůbež, maso a mořské plodů z celého Vietnamu.
Chrám Cao Dai - Chrám Cao Dai byl dokončen roku 1955, při budování armády Cao Dai během Japonské okupace Indočíny.
Pagoda Jade Emperor - Pagoda císaře Jade, patří mezi 5 nejdůležitějších chrámů v Saigonu. Je krásným zastoupením Mahayanistické větve buddhismu, která je ve Vietnamu široce rozšířenou.
Kolonáda u řeky - Pro večerní romantickou procházku se doporučujeme projít po kolonádě kolem řeky Saigon.

Průvodce ZDARMA

Chystáte se do Vietnamu? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Vietnamu ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE.

Koloniální architektura

Katedrála Notre Dam - Saigonská katedrála Notre Dam, postavená v pozdních 80. letech 19. století je jednou z mála dochovaných pevností katolicismu v převážně buddhistickém Vietnamu. Nachází se na Pařížském náměstí.
Budova pošty - Ústřední pošta v Saigonu je perfektně zachovaným pozůstatkem časů francouzské kolonie a pravděpodobně i tou největší poštovní budovou v celé Jihovýchodní Asii. Nachází se hned vedle katedrály Notre Dame, což vám nabízí možnost zažít dobu Indočínského císařství.

Místní doprava

V Saigonu kromě klasických taxíků funguje i Uber a tzv. Grab. Je levnější a je zde prakticky nemožné, aby vás taxikář ošidil. Mezi další doporučené taxi patří Vinasun nebo Mailinh. Vinasun je největší taxislužba a mají bílá auta.
Cesta z letiště do města by měla vyjít zhruba na 100 000 VND. Dejte si pozor, aby taxikář zapnul taxametr ten by měl by začínat na 12 000 nebo 14 000 VND.

Ubytování v Saigonu (Ho Či Minově městě)

Saigon nabízí spoustu možností ubytování. Nejsnazší a nejlevnější variantou je pronajmout si samostatný pokoj u místních. Vietnamské rodiny často mají v domě několik pokojů na pronajmutí. Pokoje obvykle mají samostatný záchod a koupelnu, klimatizaci, psací stůl a židli a nějakou skříň.
Ceny se pohybují mezi 200-300 USD za měsíc. Často je v tom započítán i úklid, praní a podobně. Dvě lokace, kde je velmi snadné takovéto pokoje získat jsou okolí 18A Alley a japonská čtvrť.
TIP: CK Go2 nabízí možnost ubytování u vietnamských rodin, tzv. homestay.

Orientační ceny v Saigonu (Ho Či Minově městě)

 • Vietnamský klobouk - 35 000 VND
 • Cukrová třtina - 5 000 – 10 000 VND
 • Smoothie - 20 000 – 40 000 VND
 • Street food - 20 000 – 45 000 VND
 • Tričko - okolo 100 000 VND
 • Pivo - 20 000 – 25 000 VND

 

Víte, že...

Vietnamci si rádi po obědě dají "dvacet", a to jak v práci, tak i ve škole.
Ano, silnice jsou od 12h do 13h bez zácpy!

Cholon (Chinatown)

Čínské čtvrti nenajdete pouze na Západě.
V Saigonu ji můžeme najít ve čtvrti číslo 5 a 6.
Místo je pokladnicí chrámů a pagod, mezi
ty nejznámější patří Pagoda Quan Am nebo Pagoda Thien Hau a dokonce se tu nachází i mešita.

Muzeum Pozůstatků z války

Pozůstatky z vietnamské války

Tunely Cu Chi - Tajné podzemní chodby Cu Chi nabízí svým návštěvníkům možnost nahlédnout do zákopů Vietnamské války. Podzemní síť čítá na 120 km tunelů s padajícími dveřmi, obytnými místnostmi, kuchyněmi, úschovnými sklady, zbrojnicemi, nemocnicemi a velitelskými středisky.
Muzeum pozůstatků z války - Muzeum pozůstatků z války v Saigonu je šokující připomínkou dlouhé a kruté Vietnamské války. V muzeu najdete dobové fotografie, vybavení americké armády, helikoptéru, tank, bojové letadlo nebo například bombu vážící 6 800 kilogramů.
Palác Znovusjednocení - Symbol vlády Jižního Vietnamu, a také bývalý prezidentský palác, který ukončil svou původní funkci 30. dubna 1975 proražením bran severovietnamskými tanky a vztyčením vietcongské vlajky ve 4. patře budovy. Mezi klíčové atrakce patří heliport, bar s kasinem, konferenční sál a hlavně podzemní bunkr s válečným sálem.

Kam vyrazit ze Saigonu

 • Řeka Mekong - největší jihoasijská řeka, doporučujeme navštívit i největší a nejbarevnější plovoucí tržnici Cai Rang ve městě Can Tho.
 • Národní park Cat Tien - pozoruhodný národní park s pravým deštným pralesem a džungli. Během návštěvy spatříte slony, leopardy, gibbony, stovky druhů vzácných plazů a nebo motýlů.
 • Ho Či Minova stezka - začíná 250 km severně od Saigonu. Prochází přes Vietnamskou centrální vysočinu a během války hrála klíčovou roli v zásobování svých spojeneckých sil na jihu Vietnamu.

 

Nejkrásnější pláže Vietnamu dostupné ze Saigonu (Ho Či Minova města)

 • Ostrov Phu Quoc - jemný písek, palmy, tyrkysové moře. Nenachází se zde tolik turistů jako jinde, ale také tu nejsou památky. Dostupnost letecky, ale vnitrostátní lety jsou velmi levné.
 • Vung Tau - poměrně komerční pláž s lehátky a slunečníky za poplatek, také s mnoha ruskými turisty. Pohodu zde sice moc nenajdete, ale zato se jedná o nejbližší pláž ze Saigonu, pojedete odtud cca 2 hodiny na jihozápad.
 • Ho Tram - je o další půlhodinu autem dál než Vung Tau, ale jeho pláže jsou mnohem tišší. Ospalé městečko vstoupilo na turistickou scénu zavedením tramvajové lanovky. Díky své dostupnosti je odděleným světem od ostatních měst ve svém okolí.
 • Mui Ne - další oblíbené turistické městečko, pláž sice není nejklidnější, ale budete-li chtít, najdete zde opuštěné místo bez turistů. Mui ne je rájem windsurfistů a milovníků vodních sportů. Cesta ze Saigonu sem trvá 5 hodin autobusem nebo kombinací vlaku a auta od Saigonu.
 • Nha Trang - velice známá sedmi kilometrová pláž, najdete zde několik barů a slunečníků či lehátek za poplatek. Pláž se nachází u města Nha Trang na východě Vietnamu. Dostupnost buď krátký let nebo vlakem ze Saigonu.

 

 
AKTUÁLNĚ