Zátoka Halong sedmý div světa

Slavné pískovcové homole

Zátoka Halong je proslavena tisíci skalnatými ostrůvky vynořujícími se ze smaragdového moře. Nedílnou součástí jsou vápencové jeskyně plné obřích krápníků. Zátoka Halong figuruje od roku 1994 na seznamu UNESCO a je také uvedena mezi sedmi novými přírodními divy světa.

 • Plavte se po Dračí zátoce Halong, jeden ze 7 divů světa.
 • Navštivte národní park Cat Ba, domov 32 druhů savců.
 • Prozkoumejte nesčetné množství jeskyň.
 • Obdivujte plovoucí rybařské vesničky.
Alena Lundová
Garant destinace Vietnam

"Zapomeňte na Lenina, zkuste třeba Hočimina. Ve Vietnamu se nudit nebudete!"

neváhejte se na nás obrátit
+420 777 352 713

Úchvatná plavba lodí

Do zátoky se vydejte na jedné z lodí, které operují z města Halong. Doporučujeme dvoudenní výlet s přespáním.

Průvodce ZDARMA

Chystáte se do Vietnamu? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Vietnamu ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, jaké jsou nejlepší pláže, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE.

Jak se dostat z Hanoje do Halong Bay

Možná budete překvapeni, ale existuje až 6 způsobů jak se dostat z Hanoje do Halong Bay, od těch nejlevnějších a dobrodružných až po ty nejdražší a komfortní.

 • Skútr, dobrodružná volba - pro dobrodruhy, kteří si chtějí užít krajinu a objevovat místní život, cena vyjde na 5-50 USD za výlet.
 • Místní autobus (coach), ekonomická volba - pro ty, kteří drží rozpočet, autobus má hodně míst k sezení a díky nové dálnici trvá cesta tři hodiny, cena je méně než 5 USD.
 • Kyvadlový autobus (shuttle bus), pohodlná volba - pokud si objednáte plavbu lodí, většinou k ní nabízejí společnosti i odvoz kyvadlovým autobusem, cena se liší podle jednotlivých agentur, ale měla by vyjít mezi 10-20 USD za jednu cestu
 • Privátní auto s maximálním soukromím - pokud nechcete jet do Halong Bay s cizími lidmi a chcete být pánem svého času, taxislužba je jasnou volbou, cena se pohybuje na 70-100 USD za zpáteční jízdu.
 • Hydroplán s nádherným výhledem - let hydroplánem je jedinou možností, pokud chcete letět do Halong Bay z Hanoje, jedná se o nejrychlejší cestu a samozřejmě nejdražší, trvá pouze 45 minut a vychutnáte si nádherný výhled na zátoku, což je neopakovatelný zážitek. Cena vychází na 400 USD na osobu za zpáteční cestu.
 • Vlak, pomalejší ale bezpečná volba - z Hanoje do Halong Bay vyráží jediný vlak, který jede 6 hodin, což se nedoporučuje těm, kteří mají na výlet pouze jeden den, přesto je to velmi bezpečná a levná varianta, jízdenka vás vyjde na 4,5 USD.
Okružní jízda zátokou

Okružní jízda zátokou

Přes 2 000 skalnatých ostrůvků vynořujících se ze smaragdové vody, vytvořené vlivem větrů a mořských vln.

Na ostrůvcích najdete vápencové jeskyně se stalaktity a stalagmity, které svými tvary připomínají nadpřirozené bytosti, zvířata či osoby.

Víte, že...

Zátoka Halong je součástí seznamu "Nových sedm divů přírody".

Plovoucí vesnice a rybí farmy v Halong Bay

Plovoucí vesnice v okolí zátoky Halong Bay se těší velké popularitě. Místní žijí v plovoucích domcích po mnoha generací a rybaření je pro ně stále hlavním příjmem. Některé komunity také nabízejí turistům nocleh ve svém domě za rozumnou cenu (tzv. home-stay).

Ostrov Cat Ba

Ostrov Cat Ba

 • Skalnatý ostrov pokrytý džunglí je největším v zátoce Halong.
 • Nachází se zde hlavní centrum sportu (kajaky, cyklistika, horolezectví nebo potápění) a také ekoturistiky v národním parku.
 • Nejvyšší vrchol ostrova je 311 m vysoký a nabízí výborný výhled na Halong.
 • Přečtěte si zajímavý cestopis o projížďce na kole po tomto krásném ostrově zde .

Cannon Fort (Dělová pevnost)

Dělová pevnost na ostrově Cat Ba nabízí jeden nejhezčích výhledů ve Vietnamu. Kochat se můžete nádhernými panoramaty kopců pokrytých džunglí, které se valí dolů až ke spleti barevných rybářských člunů.

NÁŠ TIP

Zastavte se s lodí u plovoucí farmy, která nabízí čerstvé mořské dary. Lodní kuchař Vám poradí, co a za kolik koupit k večeři, kterou Vám pak připraví.

Národní park Cat Ba

Cat Ba je domovem pro 32 druhů savců, včetně ohrožených druhů. Zároveň je zde plno dobrých turistických stezek a zdatní horalové si mohou vyzkoušet náročnou 18km trasu na vrchol hory.

Zátoka Bai Tu Long

Zátoka Bai Tu Long

Severovýchodně od Halongu se nachází zátoka Bai Tu Long, která nabízí turistům podobu Halongu před její popularizací.
Zátoka stále není poznamenaná zásahem lidské ruky, za to je tu obtížnější cestování z důvodu chybějící turistické infrastruktury.

Hospital Cave (Nemocniční jeskyně)

Jeskyně sloužila během Vietnamské války jako nemocnice. Najdete zde 17 pokojů, včetně starého operačního sálu, kina a dokonce bazénu.

Víte, že...

40 % Vietnamců má příjmení Nguyen. Pokaždé, když ve Vietnamu padl vládnoucí rod, tak si nechali pozůstalí změnit příjmení kvůli strachu z pomsty.

Zátoka Cat Co

V zátoce Cat Co se nacházejí hned tři stejnojmenné vyhlášené pláže, můžete si zde půjčit kajak anebo vylézt na kopec a užít si krásný výhled.

Sportovní vyžití v Halong Bay

Zátoka Halong Bay nabízí několik možností, jak si ji pořádně užít a získat zážitek na celý život.

 • Plavání a opalování se - zátoka čítá tisíce vápencových ostrovů a jeskyní, při plavbě narazíte na spoustu míst, kde se dá plavat, rybařit, šnorchlovat a jezdit v kajaku.
 • Turistika, jízda na kole - pěší turistika či cykloturistika je skvělou možností jak si projít/projet ostrov Cat Ba. Během cesty zahlédnete vzácná zvířata, včetně zelených a jestřábích želv nebo opic langurů čínských. Anebo se projeďte na kole po místních vesničkách.
 • Aquapark - hotel Cat Ba Island Resort and Spa láká na obrovský bazén spolu se skluzavkami a vodopády.
Zátoka Lan Ha

Zátoka Lan Ha

Zátoka Lan Ha je jednou z alternativních možností pro ty, kteří hledají při plavbě klid a pohodu.
Sami si vyberete jednu ze stovek liduprázdných pláží. Oblast navštěvuje daleko méně turistů.

Jeskyně v Halong Bay

V zátoce Halong se nachází spousta jeskyní, které stojí za návštěvu. Top 5 je následující:

 • Hang Dau Go - jeskyně skládající se ze tří komor, strop dosahuje až 25 metrů a diskotéková světla osvětlují neuvěřitelnou řadu stalaktitů evokující řadu trpaslíků.
 • Hang Trong - jeskyně má na obou stranách široké klenuté vchody a strop sdružený ze stalaktitů. Název je odvozen od zvuků větru foukající skrze stalaktity. Efekt zní jako vzdálené bubnování.
 • Hang Sung Sot - populární jeskyně Hang Sung Sot má tři obrovské komory; ve druhé se nachází růžově osvětlený skalní falus, který je považován za symbol plodnosti.
 • Jeskyně pelikánů (Hang Bo Nau) - je hodně populární mezi turisty a je oblíbeným místem k focení. Typické jsou pro ni okázalé stalaktity vedoucí ze stropu jeskyně.
 • Panenská jeskyně (Hang Trinh Nu) - legenda praví, že krásná žena zde spáchala sebevraždu, protože byla nucena se provdat za starého Mandarína.

Vesnička Viet Hai

Vesnička se nachází v rohu národního parku Cat Ba. Obyvatelé zde stále žijí v domech postavených z bambusu, dřeva, listí a hlíny. Návštěva Viet Hai je jedinečnou příležitostí zažít na vlastní kůži kořeny kultury parku Cat Ba staré několik stovek let.

Noční život v Halong Bay

Halong bay je místem pro romantické večery ve dvou poblíž zurčících vodopádů. Pokud chcete zažít pravý noční život, je tu nabídka poněkud omezená, ale přece se pár míst najde a s výhledem na takovou scenérii, zažijete noc, kterou jen tak nezapomenete.

 • Blue Note Bar - známý karaoke bar, dobrý výběr drinků a mají otevřeno do pozdních hodin.
 • Flightless Bird Cafe - velmi populární, sedněte si na balkon ve druhém patře a budete mít nádherný výhled na přístav.
 • Noble House - hotel s vynikající restaurací a příjemným barem ve druhém patře, ve kterém najdete i kulečník a deskové hry.
 
AKTUÁLNĚ