Zátoka Halong - Sedmý div světa

Zátoka Halong - Sedmý div světa

Slavné pískovcové homole

Zátoka Halong je proslavena tisíci skalnatými ostrůvky vynořujícími se ze smaragdového moře. Nedílnou součástí jsou vápencové jeskyně plné obřích krápníků. Zátoka Halong figuruje od roku 1994 na seznamu UNESCO a  je také uvedena mezi sedmi novými přírodními divy světa.

Úchvatná plavba lodí

Do zátoky se vydejte na jedné z lodí, které operují z města Halong. Doporučujeme dvoudenní výlet s přespáním.

Okružní jízda zátokou
Zátoka Halong - Sedmý div světa

Přes 2 000 skalnatých ostrůvků vynořujících se ze smaragdové vody, vytvořené vlivem větrů a mořských vln. Na ostrůvcích najdete vápencové jeskyně se stalaktity a stalagmity, které svými tvary připomínají nadpřirozené bytosti, zvířata či osoby.

Ostrov Catba
Zátoka Halong - Sedmý div světa

Skalnatý ostrov pokrytý džunglí je největším v zátoce Halong. Nachází se zde hlavní centrum sportu (kajaky, cyklistika, horolezectví nebo potápění) a také ekoturistiky v národním parku. Nejvyšší vrchol ostrova je 311 m vysoký a nabízí výborný výhled na Halong.

Zátoka Lan Ha
Zátoka Halong - Sedmý div světa

Zátoka Lan Ha je jednou z alternativních možností pro ty, kteří hledají při plavbě klid a pohodu. Sami si vyberete jednu ze stovek liduprázdných pláží. Oblast navštěvuje daleko méně turistů.

Zátoka Bai Tu Long
Zátoka Halong - Sedmý div světa

Severovýchodně od Halongu se nachází zátoka Bai Tu Long, která nabízí turistům podobu Halongu před její popularizací. Zátoka stále není poznamenaná zásahem lidské ruky, za to je tu obtížnější cestování z důvodu chybějící turistické infrastruktury.

Zastavte se s lodí u plovoucí farmy, která nabízí čerstvé mořské dary. Lodní kuchař Vám poradí, co a za kolik koupit k večeři, kterou Vám pak připraví.