Sapa - hory severu

Sapa - hory severu
Sapa - hory severu

Trekking na horách

Horské městečko Sapa je výchozím bodem pro všechny, kteří chtějí prozkoumat majestátní pohoří severního Vietnamu. Do města se dopravíte vlakem nebo autobusem z Hanoje.

Poznejte horské kmeny

V Sapa má své trvalé bydliště pouze 10 000 místních. Každý den sem však proudí domorodí obyvatelé okolních vesnic a velké množství turistů, což z městečka vytváří pulzující multikulturní centrum. Každý kmen v horách má svůj vlastní jazyk, kulturu a zvyky.

chutě Vietnamu   VIDEO Hory a domorodé kmeny v Sapa

Horské kmeny
Sapa - hory severu

Ve Vietnamu žije 54 etnických skupin. Kromě hlavní skupiny Kinh (Vietnamci) osídluje Sapu dalších osm kmenů. Většina domorodců se věnuje zemědělství. Část z nich se podílí na turismu jako průvodci nebo jako prodejci suvenýrů. Doporučujeme alespoň jednodenní přespání na farmě u domorodců, kde si užijete mnoho zábavy a poznáte opravdový venkov.

Hora Fan Si Pan
Sapa - hory severu

Troufáte si zdolat nejvyšší horu Vietnamu? „Střechu Indočíny“, jak se jinak  3 143metrové hoře přezdívá, zdoláte za 2-3 dny. Pokud se na výstup necítíte a přesto byste chtěli na nejvyšší horu Sapy vylézt, jeďte lanovkou. Ta byla dokončena v průběhu roku 2015.

Horské túry
Sapa - hory severu

Poznejte krásnou přírodu a domorodé kmeny s místním průvodcem. Navštivte místní kmeny v okolí. Domorodci jsou velmi milí a vstřícní. Většina z nich pracuje na rýžových polích, které vytvářejí jednu z nejkrásnějších přírodních scenérií Vietnamu.

Nedělní trh Bac Ha
Sapa - hory severu

Bac Ha je největším trhem regionu. Během nedělních trhů se propojuje s okolními vesnicemi a tisíce domorodců se scházejí, aby mohli obchodovat, jíst a pít. Pro turisty je tu velký výběr ručně vyráběných suvenýrů nebo prodej domorodých krojů. Pokud přijedete na Sapu v jiný den než v neděli, nabízejí se tu i další trhy na různých místech.

Před focením se zeptejte o svolení. Pak byste měli mít možnost fotit zdarma. Po vyfocení tu fotku nezapomeňte ukázat.